ČAKAN FEST

Myšlienka zorganizovať mini festival v obci Čakanovce ,nám skrsla v hlavách začiatkom roka 2013. Chceli sme dať priestor začínajúcim kapelám, ktoré nemajú šancu sa dostať na väčšie festivaly. Bola to skúška aj pre nás, otestovali sme si naše organizačné schopnosti a získali veľa kontaktov a skúseností.

Idea tu bola, no samotná realizácia projektu bola problémom. Potrebovali sme zohnať priestor, pódium, vystupujúcich, občerstvenie a iné dôležité veci.  Nakoniec sa nám všetko podarilo a to hlavne vďaka Nike Petrillovej, ktorá bola účastníčkou projektu Komprax. Tento projekt financovaný z fondov EU nám poskytol financie na realizáciu celého projektu. Za pódium vďačíme pánu starostovi obce Čakanovce, ktorý nám ho prenajal z obecných zdrojov.

Nultý ročník ČAKAN FESTU sa konal dňa 14.6.2013 a vystúpili na ňom štyri kapely a to menovite: The Schoolers, Dreamhold, Delaby a FinD. Konal sa v priestoroch ,,Svadobky" v obci Čakanovce. Vyšlo nám počasie, prišli ľudia a užili sme si kopu zábavy.  Budeme sa snažiť aby sa festival konal aj na budúci rok.

Veľké ďakujem, všetkým ktorý priložili ruku k dielu.