FinD - Flowers in the Dark

Košická kapela Flowers in the Dark (FinD), patrí podľa nášho názoru k najtalentovanejším kapelám v meste. V súčasnosti sú členmi kapely Vlado (spev, gitara) , Pedro  (gitara) a Peťo (bicie). Kapela odohrala plno koncertov a na konte majú aj nahrávanie v štúdiu. Svojím moderným štýlom sú veľmi blízky mladému publiku a ich vystúpenia sú na vysokej úrovni.

Košická kapela Flowers in the dark sa stala víťazom už 16. ročníka súťaže amatérskych kapiel Rockový košický kolotoč – Rokoko. !!!!!! 

Kapela FinD započala svoju históriu v septembri 2010 po rozpade kapely Seated, kde Miro (basák) odišiel študovať do Brna. Pedro a Mišo (bubeník) sme samozrejme chceli pokračovať v kapele, avšak chýbali nám členovia. Po jednej preflámbovanej chate na Ružíne sme objavili skvelého speváka Vlada a basáka Šimona, ktorí pristúpili na nápad hrať v kapele. Vymysleli sme názov FinD ako skratka Flowers in the Dark a začali svoju tvorbu. Odohrali sme zopár koncertov (Košice, Prešov ...) a zapojili sa napríklad do súťaže Košický zlatý poklad. Počas tohto obdobia sme prijali medzi seba druhého gitaristu Miša, ktorý sa u nás ale zdržal krátko.

Písal sa september 2012 a bubeník Mišo, takisto ako predtým Miro, odišiel študovať do Bratislavy. Chvíľu sme tvorili bez bubeníka a odohrali sme zopár akustických koncertov. Potom po istom odporúčaní sme oslovili mladého bubeníka Peťa, ktorý nás ohromil hneď na prvej skúške a ostali sme v nemom úžase. Peťo s nami tvorí dodnes. Za posledný rok sme absolvovali nahrávanie v štúdiu, účinkovanie na festivaloch (TUKE Fest), koncertoch (Košice, Prešov, Brno) a súťažiach (Rock Me Fest).

Na začiatku roku 2014 našu formáciu opustil Šimon, ktorý hral na poste basgitaristu. S veľkým štastím sa nám ho podarilo vcelku rýchlo nahradiť mladým basákom Atilom (ten však na začiatku roku 2015 odchádza tiež). Momentálne veľa tvoríme, skúšame a snažíme sa presadiť. 

Kapela plánuje vydať svoj debutový album v roku 2015 ! 

Spolupráca s ERU začala už na ČAKAN FESTE 2013 a vyvrcholila v prvom diely EAST ROCK UNITY PRESENTS, ktorý je práve o skupine FinD. V roku 2014 sa objavili aj na mini koncerte POGO SVADOBKA a mali by sa objaviť aj na tohtoročnom ČAKAN FESTE.

Všetko o kapele FinD sa dozvieš v prvom diely  EAST ROCK UNITY PRESENTS - www.youtube.com/watch?v=ZGkdV2nQPbU

alebo na ich stránkach:

www.facebook.com/flowersinthedark?fref=ts

https://www.youtube.com/user/flowersintthedark

https://bandzone.cz/find